Genel

İSVİÇRE’de DÜNYA ŞAMPİYONU TÜRKİYE

Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu Atletizm Milli Takımı 2017 Dünya Gençler Atletizm Şampiyonasında tarih yazdı.

İsviçre’nin Nottwil kentinde Şampiyonanın ilk gününde genç bayanlar uzun atlamada 5 metre 16 cm atlayan Esra Bayrak, Dünya Şampiyonu olur iken, Özel Sporcular Milli takımı ülkemize bu alanda ilkkez madalya kazandırdı.

DÜNYA 2. LİĞİ MUHSİNE İLE DEVAM ETTİ

İngiltere’de düzenlen Ipc Şampiyonada 800 metre’de Dünya 3. olan Özel sporcumuz Muhsine Gezer’e, yapılan Dünya Gençler şampiyonada 18 yaş altı uzun atlamada 4.17 metre atlayarak dünya ikincisi oldu.

AVRUPA VE DÜNYA ARENASI BİZİ ÖRNEK ALMAYA DEVAM EDECEK !!!

Şampiyonanın ilk gününü değerlendiren Federasyon Başkanı Birol Aydın ; ” Bugün Özel Sporcularımızın başarısına bir kez daha şahit olmak bizlere yaptığımız işin haklı gurununu bir kez daha yaşatmaktadır.

Ülkemizin bu alanda ilk kez Altın madalya alarak tarihe Özel Sporcular yazdırması şüphesiz bizim için en haklı milli gururdur.

Buradan bizlerden dualarını eksik etmeyen Özel Sporcular ailemize, Özel Sporcularımıza her zaman destek veren ve başarıları ile bizleri onur’e eden Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan’a, Başbakanımız Binali Yıldırım’a ve başarımızın sevincine ortak olan Gençlik ve Spor Bakanımız Osman Aşkın Bak’a şahım ve Federasyonumuz adına teşekkür eder şükranlarımı sunarım.” dedi

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu