Genel

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,Öğrenci ile Gençlere Yaz Spor Okulları ve Yaz Aylarında Yurtlarda Ücretsiz Konaklama Müjdesi Verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleştirilen Kabine Toplantısı’nın ardından yaptığı açıklamada öğrenci ile gençlere yaz spor okulları ve yaz aylarında yurtlarda ücretsiz konaklama müjdesi verdi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleştirilen Kabine Toplantısı’nın ardından millete seslendi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan; okulların tatil olması ile birlikte gençlerimizin yaz aylarını verimli şekilde geçirmelerine katkı sağlamak amacıyla iki uygulamayı başlattıklarını açıkladı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İlk olarak Gençlik ve Spor Bakanlığımıza bağlı Spor Okulları 81 ilimizin tamamında 5-18 yaş arasındaki evlatlarımıza hizmet verecek şekilde açık olacaktır. Yüzmeden tenise, eskrimden güreşe, jimnastikten judoya kadar sporun her alanında faaliyet gösteren okullarımızdan geçtiğimiz yıl 2 milyon 745 bin evladımız istifade etmiştir. Bu yıl spor okullarımızda 4 milyon 100 bin evladımızı sporla buluşturmak için hazırlıklarımızı tamamladık. Tüm çocuklarımızı ve gençlerimizi Spor Okullarımıza davet ediyoruz.” dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, gençlere ayrıca seyahat konusunda da müjde vererek şöyle konuştu;
“Gençlerimize bir diğer müjdemizde yaz aylarında gönüllerince seyahat edebilmelerine imkan sağlayacak bir kolaylıkla ilgilidir. Yine 81 ilimizin tamamında belirlenen yurtlarımız 15 Temmuz – 1 Eylül tarihleri arasında 18-25 yaş arası evlatlarımızın ücretsiz konaklamalarına açık olacaktır. Rezervasyonla bu yurtlardaki konaklama imkanlarından faydalanacak gençlerimizin ülkemizi rahatça gezmelerine, yeni arkadaşlıklar kurmalarına imkan sağlayacak, kişisel ve sosyal gelişimlerine destek olmayı hedefliyoruz.”

https://gsb.gov.tr/haber-detay.html/706

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu