Genel

 BİROL AYDIN ELMİS 2016 ULUSLARARASI ÖZEL EĞİTİM KONGRESİ İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜNÜ İMZALADI

Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi Özel Eğitim Bölümü Başkanı Prof Dr. Hakan SARI’nın önderliğinde her üç yılda bir gerçekleştirilen ELMİS Uluslar Arası Özel Eğitim Kongresinin 3.sü 12 – 15 Mayıs 2016 tarihlerinde Konya Ereğli ilçesinde gerçekleştirilecek.

13 Mayıs 2015 günü, Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörü Prof Dr. Muzaffer ŞEKER, Konya Ereğli Belediye Başkanı Özkan ÖZGÜVEN ve Özel Sporcular Spor Federasyonu Başkanı Birol AYDIN, 12 – 15 Mayıs 2016 tarihlerinde Konya Ereğli’de üçüncü defa icra edilecek olan  ‘Uluslararası Özel Eğitim Kongresi ELMİS 2016’nın etkili, verimli bir şekilde gerçekleşmesini sağlamak amacıyla işbirliği protokolünü Rektörlük Makamında imzaladılar.

20150713_143640

Kongrenin Düzenleme ve Organizasyon Kurulunda, Necmettin Erbakan Üniversitesi Özel Eğitim Bölümü Başkanı Prof Dr. Hakan SARI, Konya Ereğli Belediye Başkanı Özkan ÖZGÜVEN, Özel Sporcular Spor Federasyonu Başkanı Birol AYDIN, Necmettin Erbakan Üniversitesi Ereğli Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa PEHLİVAN,  Özel Sporcular Spor Federasyonu Başkan Vekili Sadettin AKÇİ ile Özel Sporcular Spor Federasyonu Eğitim Kurulu Üyesi ve Ereğli Kazım Demirel Sevgi Eğitim Gençlik Spor Kulübü yöneticisi A. Vefa DEMİRKIRAN ve ekipleri işbirliği içerisinde çalışarak beş kıtadan katılımla Özel Eğitimde Öğretmen Eğitimi, Mesleki Eğitim ve Rehabilitasyon – Sanat ve Spor ile İstihdam’ ana temalarıyla özel eğitime öğretmen yetiştirme ve farklı yaş gruplarında bulunan özel eğitim gerektiren bireylerin mesleki eğitimi, mesleki eğitim uygulamaları alt konularında ulusal ve uluslararası gelişmeler, özel eğitimde sanat ve spor faaliyetlerinde gelişmeler, karşılaşılan güncel sorunlar ve özel eğitim alanına öğretmen yetiştirme ve gelecekle ilgili tartışmaları ve paylaşımları içeren kongrenin en iyi şekilde gerçekleştirilmesi için çalışacaklar.

Kongre hazırlığı ile kongrenin kayıt işlemleri Yurtdışı ve yurtiçi tanıtım faaliyetleri Necmettin Erbakan Üniversitesi Özel Eğitim Bölümü Başkanlığınca yürütülecek.

Kongrenin ev sahipliğini Ereğli Belediyesi Başkanı Özkan ÖZGÜVEN’in üstlendiği program Özel Sporcular Spor Federasyonunun desteği ile Ereğli Necmettin Erbakan Üniversitesi Ereğli Eğitim Fakültesinde gerçekleştilecek.

Federasyonumuz Başkanı Birol AYDIN, engellilerin spor eğitimleri ve faaliyetlerine ilişkin araştırmalar ile örnek uygulamaların ele alınacağı uluslar arası kongrenin eş başkanlığını üstlenerek bir ilke imza atacak. Federasyonumuz tescilli Spor Kulübü olan Ereğli Kazım Demirel Sevgi Eğitim Spor Kulübü yöneticisi ve eğitim kurulu üyesi A. Vefa DEMİRKIRAN ile işbirliği yapacak.

Kongre web sitesinde Federasyonumuzun yurtiçi ve yurtdışı faaliyetlerine ilişkin uluslar arası bilgilendirme yapılacak. Web sitesi ve katılımcılar için hazırlanacak materyallerle Konya Ereğli İlçesinin tanıtımı ile Yutiçi ve yurtdışı katılımcılarına Konya ve Ereğli Şehir Turları ile kongrenin son günü Kapodokya bölgesine gezi ve bolon turu gerçekleştirilerek bölgenin tanıtımı da hedefleniyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu