Genel

 BAŞKAN BİROL AYDIN “TÖSSFED AİLEMİZE CANI GÖNÜLDEN TEŞEKKÜR EDİYORUM”

BAŞKAN BİROL AYDIN “TÖSSFED AİLEMİZE CANI GÖNÜLDEN TEŞEKKÜR EDİYORUM”

2012 yılından bu yana Federasyon Başkanı olarak Şahsıma, Yönetim Kurulumuza, Milli Takımlarımıza vermiş olduğunuz Büyük desteğe, Avrupa ve Dünya Şampiyonalarında Özel Sporcularımızın kazandığı madalyalara, Özel Sporcularımızın Kırdıkları Rekorlara, 2020 Tokyo Paralimpik Oyunlarına ilk defa 3 Özel Sporcu ile katılma başarımıza, Avrupa ve Dünya Şampiyonluk Kupalarına birlikte sevinerek, her istiklal marşını birlikte okuduk.
Her zaman #TOSSFEDAİLEDİR dedik, birlikte çalıştık, birlikte başardık, başarılarımızı sevincimizi birlikte paylaştık. Kapalı kapılar ardından sahalara , sahalardan Avrupa ve Dünya Arenalarına Özel Sporcularımız ile birlikte yürüdük.

Biz birlikte başardık, birlikte çoğaldık.İnancımız bir, sevincimiz bir, hedefimiz bir, #BizBiriz #tossfedAiledir
#Özelçocuklar #BizimCocuklar #ÖzelSporcular #ŞampiyonÇocuklar

Bu vesile ile 13 Kasım 2021 tarihinde Ankara’da gerçekleştireceğimiz 5. Olağan Genel Kurul yolunda yeniden vermiş olduğunuz BÜYÜK DESTEK ve göstermiş olduğunuz yakın ilgi ve alakalarınız için BÜYÜK ÖZEL SPORCULAR AİLEMİZE ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

Birol AYDIN
Federasyon Başkanı

KULÜPLERİMİZE DUYURU.

Değerli Kulüp Başkanlarımız, Antrenörlerimiz, Özel Sporcularımız, özel sporcular Ailemiz;
Federasyonumuzun 5.Olağan Genel Kurulu, siz değerli Özel Sporcular Ailemizin katılımı ile 13 Kasım 2021 tarihinde Ankara’da yapılacaktır.
5.Olağan Genel Kurul Takvimi, 23 Kasım 2014 tarihli ve 29184 Sayılı ile 29 Ocak 2018 tarihli ve 30316 Sayılı Resmi Gazetelerde yayımlanan “ANA STATÜ” hükümlerine göre yürütülmektedir.

Federasyonumuzun Ana Yasası olan, Ana Statünün / Kapsam / Madde2-(1) Bu Ana Statü, Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonunun genel kurulu ile yönetim, denetim ve disiplin kurullarını, spor dalında faaliyet gösteren spor kulüplerini ve ilgili diğer kuruluşları, sporcu, antrenör, teknik direktör, hakem, menajer, gözlemci, yönetici, temsilci ve benzeri spor elemanları ile bunların katıldığı yurt içi ve yurt dışı tüm faaliyetleri kapsar.
Genel Kurulda Oy Kullanacak kulüplerimizin tespitinde Ana Statü’nün Genel Kurul Başlık ve Madde 7-h) bendi gereği ; “Genel kurul tarihinden önce tamamlanmış iki sezon üst üste Federasyon faaliyetlerine katılarak tamamlamış olmak kaydıyla;” hükmü gereği tespit edilmiştir.

Ayrıca Kulüplerimizin Sayısı Ana Statümüzün Madde 7 / (9) Bu maddede belirtilen esaslara göre belirlenecek üye sayısının, birinci fıkrada öngörülen sayıyı aşması halinde her grup kendi içerisinde değerlendirilerek, fazla üye sayısı, grup bazında noter huzurunda çekilecek kura ile birinci fıkrada öngörülen sayıya indirilir.

Bu sebeple Genel Kurulumuzda Oy Kullanacak Kulüplerimiz, 30 Eylül 2021 tarihinde Saat:11:00’de Federasyonumuz Merkez Ofisi (TÜRKİYE ÖZEL SPORCULAR SPOR FEDERASYONU BAŞKANLIĞI KÜLTÜR MAH. ZİYA GÖKALP CAD. 22 / 32 KIZILAY / ÇANKAYA / ANKARA) Adresinde daha önce ilan edildiği gibi Resmi Noter Kura çekimi yapılmış, Ana Statü Hükümlerine göre Oy hakkı elde eden Kulüplerimiz tespit edilmiştir.

1 Ekim 2021 tarihinde Oy Hakkı elde eden Kulüplerimize , Delege bildirim yazıları PTT aracılığı ile İadeli taahhütlü Posta yolu Kulüplerimizin adreslerine gönderilmiştir.
Kulüplerimiz Delegelerini, 12 Ekim 2021 tarihine kadar Federasyonumuza , faks, e-mail ve posta yolu ile bildirmişler ve 13 Ekim 2021 Çarşamba günü Gençlik ve Spor Bakanlığı http://shgm.gsb.gov.tr ve Federasyonumuzun https://tossfed.gov.tr adresinden yayınlanmıştır.
Genel Kurul takvimi şeffaf bir şekilde, Yasa , Yönetmelik ve Federasyonumuzun Ana Yasası olan , “ANA STATÜ” hükümlerince, Federasyonumuzca yürütülmektedir.

Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu