Genel

BAŞKAN BİROL AYDIN, PARİS 2024 PARALİMPİK OYUNLARINDA MADALYALAR GELECEK

Japonya / Tokyo’da TMPK Temsilcisi olarak görev yapan ve yarışları yerinde takip eden , Federasyon Başkanı Birol AYDIN yaptığı açıklamada; “ Tarih yazan özel sporcularımız ile gurur duyuyorum. Bugün Tokyo’da hayatımın en heyacanlı gününü yaşadım, son dakikaya kadar Esra BAYRAK Madalya kovaladı, İlk kez Paralimpik Oyunlarına katılan bu Altın Kızlarımız ile ne kadar gurur duysak azdır.

2020 Tokyo Paralimpik Oyunlarında bir ilki başararak üç özel sporcumuz Esra BAYRAK, Fatma Damla ALTIN ve Mihriban KORKMAZ ile katılma başarısı gösterdik. Para Atletizm branşında Eda YILDIRIM, Muhsine GEZER Oyunlar A Barajını aşma başarısı gösterdi, Para Masa Tenisinde Ebru ACER Slovenya’da yapılan Dünya Kota yarışlarında ikinci oldu. Şunu belirtmek isterimki; 2024 Paris Paralimpik Oyunlarına daha fazla branşta ve daha fazla özel sporcu ile katılacağız ve madalyaları kazanacağız.

CUMHURBAŞKANIMZA, SPOR BAKANLIĞIMIZA, TMPK’YA VE ÖZEL SPORCULAR AİLEMİZE TEŞEKKÜR EDERİZ
Federasyon Başkanı Birol AYDIN, 2020 Tokyo Paralimpik Oyunları yolunda bizlere her zaman destek olan, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’a, Gençlik ve Spor Bakanlığımıza ve Bakanımız Sayın Dr.Mehmet Muharrem KASAPOĞLU’na, , TMPK’ya ve Başkanımız Sayın Yavuz KOCAÖMER’e, Spor Genel Müdürlüğümüze, Spor Toto’ya , Özel Sporcular Ailelerimize destekleri ve duaları için ayrı ayrı teşekkür ediyorum, ayrıca Tokyo 2020 Paralimpik Oyunlarına Özel Sporcularımızı hazırlayan Antrenörlerimiz Aytunç GÖZ’e, Sevda KALAKAN’a, Özel Sporcularımız Esra BAYRAK, Fatma Damla ALTIN ve Mihriban KORKMAZ’a, Sporcularımızın ailelerine, her zaman gönüllü olarak hizmet eden , yol arkadaşlarım olan Yönetim Kuruluma, Organizasyondan , teknik kurullarımıza , tüm kurul üyelerimize, yazılı ve görsel medyamıza ve emeği geçen tüm TÖSSFED AİLEMİZE ayrı ayrı teşekkür ediyorum, Şükranlarımı sunuyorum ’dedi.

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu