Genel

BAŞKAN BİROL AYDIN “3 ARALIK MESAJI

 

Biz “Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu’’ Ailesi olarak Engelleri aşarak , “Engelli” bireyler yerine “Özel Bireylerden” “ÖZEL SPORCULAR” tanımlamasını hayata geçirmeyi ve “ BİZDE VARIZ” sloganımızla bir başarının tarihini yazıyoruz.

Türkiye’nin 81 İlinde Faaliyet gösteren Spor Kulüplerimizle , bizlere imkan verildiğinde neleri başarabileceğimizi kuruluşumuzdan bu yana yaptığımız yenilikler ve ilkler ile bir kez daha gösterdik.

Başarılarımız sadece ülkemizle sınırlı kalmayıp, Avrupa ve Dünya arenalarında gerek bireysel gerek takım halinde başarılar, derece ve madalyalarla taçlanmıştır ve bugün bu haklı gururu hep birlikte yaşıyoruz.

Bizler Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu Ailesi ve Özel Sporcular olarak , Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın da belirttiği gibi , yaşama sevinciyle hayata sarılarak azim ve şevkle başarıdan başarıya koşuyoruz.

Bu vesileyle bir kez daha hatırlatmak isterim ki; engelli duruma düşmek, hiçbir zaman hayatın sonu olarak değerlendirilmemeli, okumaya, öğrenmeye, sosyal hayata katılmaya, sportif şampiyonluklar yaşamaya, rekorlar kırmaya mani olarak görülmemelidir.

Herkesin bir gün engelli bir birey olabileceğini unutmayarak, hayatın olağan akışı içinde, her türlü kısıtlı imkânlara rağmen üreten, eser bırakan ve başarmanın tadını alan biz Özel Bireyler, Sizlerle birlikte yaşamın her parçasını paylaşmak, sizleri yaşamın her alanında yanımızda görmek istiyoruz.

Yaşama dezavantajlı olarak başlayıp, kendisinin özel ve önemli olduğunun farkına varıp, her şeye rağmen hayata devam eden ve durumunu kendisine engel olarak görmeyen tüm Özel Çocuklarımızın ve Ailelerinin bu anlamlı gününün hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.

Engellerin kaldırıldığı bir dünya için herkesin daha çok gayret göstermesini ve bireysel-toplumsal FARKINDALIK düzeyimizin artması dileğiyle Özel sporcularımızı , değerli ailelerimizi ve sizleri saygı ve sevgiyle selamlıyorum.

Birol AYDIN
Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu Başkanı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu