Genel

BAŞKAN BİROL AYDIN 10 KASIM MESAJI

BAŞKAN BİROL AYDIN 10 KASIM MESAJI

Başkan Birol Aydın Büyük Önder Atatürk’ün 80.ölüm yıl dönümden Milli Mücadelemizin önderi, Cumhuriyetimizin kurucusu, eşsiz devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, aramızdan ayrılışının 78. yıldönümünde saygı ve özlemle anıyoruz” dedi

Anadolu topraklarından silinmek istenildiği bir dönemde başlattığı Kurtuluş Savaşı’na önderlik eden Atatürk’ün, başarıları, öngörüleri, eserleri ve devrimleriyle tarihin akışını değiştirdiğini ve insanlığın yetiştirdiği büyük liderler arasında unutulmaz yerini aldığını belirtti.

Atatürk’ün Anadolu topraklarında yaktığı bağımsızlık ve özgürlük meşalesinin, kısa sürede tüm yurda yayıldığını ve bütün dünyaya örnek olduğunu ifade eden Başkan Birol Aydın “Tarih sayfalarındaki yerini alan bu destan, aslında Atatürk’ün ülkesi için hayal ettiği aydınlık geleceğin ilk adımını oluşturmaktadır. Zaferle taçlandırdığı Milli mücadelenin ardından tarihimizin en büyük çağdaşlaşma hamlesini başlatarak millet egemenliğine dayalı Türkiye Cumhuriyeti’ni kurmuştur.

Hiç kuşkusuz, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün en büyük ideali, kurduğu Cumhuriyeti çağdaş medeniyetler seviyesine ulaştırmaktı. Bunun için birçok önemli adımlar atmış ve kendinden sonraki nesillere bu ideali bir miras olarak bırakmıştır. O’nun ilke ve devrimleri her zaman büyük milletimize güç vermeye ve yol göstermeye devam edecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle, milletimizin gönlünde ölümsüzleşen Mustafa Kemal Atatürk’ü bir kez daha rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum.”

Birol Aydın
Federasyon Başkanı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu