Genel

Avrupa Şampiyonu Özel Sporcular Atletizm Milli Takımı Yurda Döndü!

Milli Takımımız Bugün 16.00’da İstanbul’da Federasyon Yönetim Kurulu Üyemiz Can Dağaşan , İstanbul İl Temsilcimiz Bünyamin Kurt , Kulüp Temsilcilerimiz ve Basın tarafından çiçeklerle karşılandı.

İsveç’de 12-16 Haziran tarihleri arasında düzenlenen 2024 Özel Sporcular (Virtüs ) Avrupa Atletizm Şampiyonasında yarışan milli sporcularımız yurda döndü.
Milli Takımımız Avrupa Şampiyonasında , 11 altın, 6 gümüş, 6 bronz madalya kazandı. 🏃‍♀️🥇🥈🥉🏆🇹🇷👏

İşte madalyalarımız👇🏻
🥇11 Altın Madalya
🥈6 Gümüş Madalya
🥉6 Bronz Madalya
🏆1 Şampiyonluk Kupası 💪
🏃‍♀️2 Dünya Rekoru
🏃‍♀️ 2 Avrupa Rekoru
🏃‍♀️ En Değerli Sporcu Aysel Önder 👏🇹🇷

Başkan Birol Aydın, Özel Sporcularımız Rekorları Altüst Ederek 97 Puanla Avrupa Şampiyonu Oldular!

Avrupa Şampiyonasını Uppsala’da yerinde takip eden Federasyon Başkanı, Virtüs Avrupa Yönetim Kurulu Üyesi ve Şampiyona Direktörü Birol Aydın yaptığı açıklamada;
Özel Sporcularımız tarih yazıyor, 11 Altın , 6 Gümüş ve 6 Bronz Madalya kazanarak toplamda 23 Madalya kazandılar. İki Dünya , 2 Avrupa Rekoru ile 1 Şampiyona Rekoru kırdık.
Aysel Önder , Yüzlerce Atlet arasında Şampiyonanın en değerli Atleti seçildi.
Gurur , Sevinç , Başarı ve mutluğu bir arada yaladık.
Tüm özel sporcularımı , Antenörlerimi tebrik ediyorum.
X 100 Metrede Dünya ve Avrupa Rekoru kırarak Altın Madalya kazanan Altın Kızlarım
Aysel Önder, Reyhan Taşdelen , Fatma Damla Altın ve Esra Bayrak’ı tebrik ediyorum .
Bu gururu bizlere yaşatan Altın Kızlarımız ile gurur duyuyorum. Özel Sporcularımız Bayram öncesi bizlere bayram hediyesi verdiler.

Bugün Özel Sporcularımız Dünya Rekorlarını Kırıyorsa , Altın çağını yaşıyorsa , tarih yazıyorsa hiç kuşkusuz en büyük destek Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ınındır. Bugün Cumhurbaşkanımızın talimatları ve destekleri ile Spora kazandırdığımız özel sporcularımız Avrupa’nın ve Dünyanın zirvesindeler. Bize her zaman destek olan başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Gençlik ve Spor Bakanımız Dr.Osman Aşkın Bak’a , Bakan Yardımcımız Hamza Yerlikaya’ya ve Spor Genel Müdürümüze şükranlarımı sunuyorum.
Özel Sporcularımıza ve Teknik kadroya güvenimiz ve inancımız tam. Madalya sırası 2024 Paris Paralimpik Oyunlarında İnşallah.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu