Genel

AVRUPA ATLETİZM ŞAMPİYONASI ANKARA’DA

Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu tarihinde yine bir ilke imza atarak Avrupa Atletizm Şampiyonasını Ülkemizde gerçekleştirmenin gururunu yaşatmakta.

İngiltere, Hollanda, Ukrayna, İsveç,Fransa, Hırvatistan, Polanya, Norveç ve Ülkemizin katılacağı Şampiyona açılışı Ankara’da yapılır iken Şampiyona açılışına Gençlik ve Spor Bakan Yardımcımız Sayın Abdurrahim BOYNUKALIN, Federasyon Başkanımız Birol AYDIN, Başkan Vekili Sadettin AKÇİ, Asbaşkanlardan Efkan KORKMAZ, Aydın KOÇ, Ensar KURT, Süleyman CAN, Hüsniye ERDOĞAN, Yönetim Kurlu Üyelerinden Yunis KABİL, Mestan KOCA, Osman SEYRANLIOĞLU, Nadire Tomris MİSER, katıldı.

Şampiyona açılışında Ülkeler bayrakları seremonisi yapılırken, saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşımız okudu.

Şampiyona açılış konuşmasını Federasyon Başkanımız Birol AYDIN yapar iken konuşmasında Avrupa Atletizm Şampiyonasına katılım gösteren tüm ülkelere hoş geldiniz dileklerinde bulundu.

Başkan Birol AYDIN sözlerine ; ”Sizleri burada görmekten son derece mutluyum, Ülkemizde son yıllarda Özel Sporcular her türü imkana sahip.Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonunda imkanların gelişmesi ile birlikte son yıllarda büyük ve güçlü Türkiye’nin en büyük federasyonları haline geldi.

Devletimiz ve Hükumetimiz elindeki tüm olanakları ile her zaman yanımızda, Sporcularımız son yıllarda artık eb güzel imkanlarda spor yapma olanağına sahipler, çünkü onları Özel Sporcuları çok seven bir başkanları Birol Ağabeyleri var.

Bu arada bu hizmetleri yapar iken her zaman önemli destekçilerimiz oldu. O isimlerden biri var ki anmadan geçemeyeceğim, her daim yanımızda olduğunu hissettiren bizi hep ayrı yere koyan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayip ERDOĞAN ona da buradan sizlerin huzurunda teşekkür etmek istiyorum.

Türkiye İNAS’ın güçlü bir üyesi İNAS faaliyetlerinde her zaman yer alarak geniş sporcu kafileleri ile katılım sağlayan bir Ülke konumunda. Bende aynı zamanda İNAS yönetim kurul üyesiyim ve İNAS’ ın amacının bu güzel ve özel çocuklara en iyi şartlarda spor yaptırmak olduğuna inanıyorum.

İNAS’ ın hizmet ettiği sporcular din, dil, ırk ayrımı yapmadan Dünya’ nın her yerinde çok güzel düşüncelere sahip Özel insanlardır.

Bizlerin görevi onlara Ülke ayrımı yapmadan hizmet etmek olmalı.

Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu olarak 2012 yılından bu yana Ülkemizde İNAS’ın faaliyetlerini başarılı bir şekilde gerçekleştirdik ve gerçekleştirmeye devam ediyoruz, ve federasyon olarak amacımız Ülkemize gelen misafirlerimiz en güzel otellerde konaklamaları ve en güzel sahalarda yarışmalarını tamamlayarak ülkelerine mutlu bir şekilde sağlamak oldu. Ama üzülerek belirtmek isterimki bizim gösterdiğimiz bu hassasiyeti göstermeyen bazı ülkelerde mevcut, gittiğimiz ülkelerde konaklama yerlerinin kötü durumda olması bizleri üzmekte buradan bir kez daha ülkelerden bu konuda hassasiyet göstermelerini rica ediyorum.

Ayrıca üzülerek dile getireceğim bir diğer konu ise Dünyanın ortak sorunu olan terörizm konusudur, dün Paris ve Brüksel bugün ise İstanbul hedef seçilmiş olabilir ama terörün yarın nerede karşımıza çıkacağını kestirmek artık mümkün değil.

Portekiz yada başka ülkede yarın hedef haline gelebilir burada önemli olan ülkelerin teröre karşı her zaman birliktelik ortaya koyup korkmuyoruz bağ eğmeyeceğiz diyebilmesidir.

Türkiye olarak biz her zaman teröre karşı dünya’ nın neresinde olursa olsun dik durduk dik durmaya devam edeceğiz.

Buradan bazı İNAS Yöneticilerinide uyarmak isterim son dönemde özellikle bazı ülke temsilcileri terörü bahane ederek Ülkeleri ve Sporcuları gelmemeleri konusunda telkinde bulunduklarına tanıklık ettik bu açıklamalar son derece tehlikeli ve yanlıştır.

Ülkeler bu tarz oyunlardan uzak durmalıdır. Şunu bilmenizi isterim ki Türkiye Hükümeti ve Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu her türlü tedbiri almışlardır.

Sizleri burada en iyi şekilde ağırlamak için elinden gelen türlü gayreti göstermektedir.

Bu arada siz katılımcı ülkelerde bu gereksiz açıklamalara itibar etmeden Türkiye’ye geldiğiniz için teşekkür ederim, ayrıca bir teşekkürde IPC’ ye olacak onlarda bu yarışmaya katkı sağlayarak bizi desteklediler.

Biz Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu olarak, Avrupa nın ve Dünya nın bütün Özel Çocuklarını çok seviyoruz, sizleri tekrar başka bir Şampiyonada yine Türkiye de görmek isteriz. Türkiye den ayrılır iken ailenize ve Ülkenize selamlarımızı götürün hepinizi saygı ve sevgi ile selamlıyorum” dedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu