Genel

ATLETİZM TÜRKİYE ŞAMPİYONASI BAŞLADI

Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonunun 2015 yılı faalşyetleri arasında yer alan Türkiye Atletizm Şampiyonası Adana İlimizde başladı.

81 İl genelinden .. Spor Kulübü ile başlayan Şampiyona ilk gününde Adana Belediyesi Engelli bireylerin entegrasyon konferansı ile başladı.Konuşmalarını yapan Eğitimciler Özel Sporcularımıza ve Eğitmenlerine kısa video gösterimi ile slaytlar izletti ve Engelli bireyler hakkında bilgiler verdi.

TÜRKİYE ŞAMPİYONLARI BELLİ OLDU.

Uzun bir maraton ve bölgeler arası müsabakalar sonuncunda Türkiye Şampiyonasına hazırlanan Özel Sporcular Şampiyona boyunca göstermiş oldukları azım ve hırsala yarıştılar.

Şampiyona Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl müdürlüğü atletizm pistinde yapıldı Sabah saatlerinde açılışı yapılan Şampiyonada Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu Başkanı Sayın Birol AYDIN ; Protokol türübünde bulanan Adana Belediye Başkanı ve Adana Valisine hitaben Öncelikle bizleri nezide Adana ilimizde misafir eden Belediye Başkanımız ve Valimize Şahsım ve Federasyonum adına şükranlarımı sunarım dedi.

1200 kişilik rekor katılım ile yapmış olduğumuz Bölgeler arası Atletizm Şampiyonasından sonra Adana İlimizde Türkiye Şampiyonlarımızı seçmek için buradayız amacımız buradan daha iyi sonuçlar ve dereceler alarak Allahın izni ile 2016 paralimpik oyunlara daha fazla sporcu ile katılmak ve başarılar sağlamak dedi.

ARTIK AVRUPA KUPALARINA TALİBİZ.

Rusya’da düzenlenen Avrupa Atletizm Şampiyonasında Avrupa 2.liği Özel Sporcularımız ile paylaşan Başkan Birol AYDIN önceden Avrupa kelimesi Özel Sporcular için beklide bir hayaldi Avrupa’ya gitmek orada başarı göstermek imkansız gibi düşünülürdü ama bugün Allahımıza çok şükür Avrupa’ya gittik ve Atletizmde Avrupa 2.liği ve Avrupa’nın köklü ülkelerini geride bıraktık bir hafta öncede yine İnas’ın düzenlemiş olduğu Dünya Kayak Şampiyonasında İsvec’te Dünya ikinciliği kazanarak gerek Avrupa’da gerek Dünya’da ses getirerek bizlerin için hiç bir şeyin imkansız olmadığını kanıtladık dedi.

Şampiyonaya katılan ve mücadele gösteren tüm Özel Sporcularımızı canı gönülden kutlayan Başkan Birol AYDIN sizler buraya gelerek kapalı kapılar ardından çıkarak benim için gerçek birer Şampiyonsunuz hepinize başarılar diler tüm kalbi duygularım ile kucaklar teşekkür ederim dedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu