Genel

ATLETİZM MİLLİ TAKIMIMIZDAN TOPLAMDA 15 MADALYA !

İtalya’nın Ferrara Şehrinde devam eden Özel Sporcular Down Sendromu Avrupa Oyunlarında, Atletizm branşında Milli Sporcularımızdan Şampiyonanın ilk etabında toplamda 15 Madalya alır iken, Yürüyüş branşında ilk defa katıldığımız Şampiyonada Milli Sporcumuz Dilara Çevik ile 800 Metre’de 7.30.07’lik derece ile Dünya Rekoru Kırdı !
Milli Sporcularımızdan, Ali Topaloğlu Disk Atma’da Altın Madalya , Dilara Çevik Gülle Atma, 100 Metre ve 800 Metre Yürüyüş branşında Altın Madalya, Emirhan Akçakoca 100 Metre’de ve 800 Metre Yürüyüş branşında Altın Madalya, Münevvere Yılmaz 1500 Metre’de Altın Madalya’nın sahibi olarak toplamda 7 Altın Madalyayı Ülkemize kazandırdı.
Gümüş Madalya alan Milli Sporcularımız; 100 Metre’de Ali Topaloğlu, Disk Atma’da Dilara Çevik, 1500 Metre’de Emirhan Akçakoca, 1500 Metre’de Kardelen Demir ve Gülle Atma’da Münevvere Yılmaz Avrupa 2.liği kazandı.
Bronz Madalya alan Milli Sporcularımız; Ali Topaloğlu 1500 Metre Koşu ve 800 Metre Yürüyüş, Merve Özlü Disk Atma’da Bronz Madalya’nın sahibi olarak Avrupa 3.lüğü kazandı.
HIRSINIZA AZMİNİZE HAYRAN KALDIK TEBRİKLER BİZİM ÇOCUKLAR
Şampiyona ’da 6 farklı branştan mücadele etmenin ve 6 farklı branştan gelen madalyaların mutluluğunun tarifi olmadığını belirten Federasyon Başkanımız Birol Aydın, Gerek bizleri sosyal medya hesaplarından gerek arayarak tebrik eden Milli Sporcularımızın başarısı ile gururlanan Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu Ailemize şükranlarımızı sunuyorum, İnşallah devam eden günlerde Takım ve Bireysel olarak tüm branşlarımızda Madalyaları toplayarak Ülkemize döneceğiz, destek ve dualarını esirgemeyen herkese teşekkür ediyorum’’ dedi,

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu