Genel

Aile Sosyal Hizmetler Bakanlığının “Sporla Engelsiz Yaşam” Projesi Kapsamında Bir Araya Geldik !

 

 

Aile Ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı İle Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından, engelli bireyler için sporun yaşam tarzı haline getirilmesi amacıyla ‘Sporla Engelsiz Yaşam Projesi’ hayata geçirildi. Engelli bireyler, fiziksel ve sportif yatkınlıkları belirlenerek, uygun branşlara yönlendirilecek. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş ile Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Saray Engelsiz Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde ‘Sporla Engelsiz Yaşam Projesi’ tanıtım programına katıldı. Etkinlik kapsamında Bakanlar Göktaş ve Bak, engelli sporcu ve gençlerle bir araya geldi. Bakan yardımcıları, milletvekilleri, spor federasyonlarının başkanları, milli sporcular ve aileleri de Göktaş ve Bak’a eşlik etti.

Federasyonu Başkanı Birol Aydın, Başkan Vekili Sadettin Akçi, Asbaşkan Ensar Kurt , Asbaşkan Osman Akdemir ve Asbaşkan Ömer Osman Yanık’ın yanı sıra Avrupa Şampiyonu Futsal Milli Takımı ve Spora yeni başlayan down, otizm ve mental sporcularımız ile katılım gösterdi.

Açılış konuşmalarının ardından Göktaş ve Bak, sporcularla yakımdan ilgilendi ve sonrasında futsal takımı ile şut çalışması yaptılar.

https://www.aile.gov.tr/haberler/sporla-engelsiz-yasam-projesi-hayata-gecirildi/

https://www.dha.com.tr/spor/engelli-bireyler-uygun-spor-branslarina-yonlendirilecek-2312036

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu