Genel

81 Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünde Spor Kurslar Açılıyor

Gençlik ve Spor Bakanlığımıza bağlı, 81 Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünde özel sporcular için spor kursları açılıyor.        İl Spor Müdürlüklerinde açılacak olan Kurslara “Özel Sporcular branşında 2.Kademe ve üzeri  Antrenörlük Belgesine ” sahip antrenörlerimiz başvuruda bulunup, kurs açabilirler.

Ayrıca İllerdeki Spor Kulüplerimiz veya Ailelerimizde “Özel Sporcularımızın ” spor yapmaları için  İl Müdürlüklerine başvuruda bulunup özel çocuklarımıza ücretsiz spor yaptırabilirler.

Federasyonumuz Eğitim Kurulunca hazırlanan 15 Modül ile Yıllardır Halk Eğitim Müdürlüklerince  açılan özel sporcular spor kursları, bundan böyle 81 İl Spor Müdürlüğü ve İlçe Spor Müdürlüklerimizce de  açılacaktır.

Başkan Birol Aydın’dan Bakan Kasapoğlu’na Teşekkür 

Federasyon Başkanı Birol Aydın, yaptığı açıklamada ” Gençlik ve Spor  Bakanımız Sayın Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun Talimatları , Genel Müdürümüz Sayın Mehmet Ata Özürk’ün destekleri ile  81 ilde binlerce özel sporcumuz ücretsiz spor yapma hakkına kavuşmuştur. Çıkarılan Yönetmelik ile Özel çocuklarımıza ücretsiz spor yapma imkanı tanıyan Sayın Bakanımıza ve ekibine yürekten teşekkür ediyorum.

Spor Aşkı Engel Tanımaz Projesi ile 81 İlde 500 Özel Eğitim Okulumuza Spor malzeme desteği veren Sayın Bakanımız, her zaman özel sporcularımızın ve Federasyonumuzun yanında olmuştur.

Yıllardır Özel Sporcularımızın Spor yapabilmesi ve Antrenörlerimizin Spor Kursu açabilmeleri için gece gündüz demeden çalışan ve 15 Modül hazırlayan Eğitim Kurulu Başkanı Sayan Alper Tekalp ve tüm kurul üyelerimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

15 Modülümüz Gençlik ve Spor Bakanlığı / Eğitim Araştırma ve Proje Genel Müdürlüğümüze iletilmiş olup, Kurs açmak isteyen antrenörlerimizin 81 İl Spor Müdürlüğüne şahsen başvurmaları gerekmektedir.

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu