Genel

29 Ekim’e Özel Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu 29 Çocuğun Kalbine Dokundu!

Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu (TÖSSFED), Türk Hava Yolları (THY) ile birlikte 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda Türkiye’nin 7 bölgesinden, daha önce uçağa binmemiş ve Ankara’yı hiç görmemiş down sendromlu ve otizmli 29 özel çocuğu uçakla Ankara’da ağırladı.

Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu ve Türk Hava Yolları Spor Kulübü destekleriyle gerçekleştirilen projede, Ankara Esenboğa Havalimanı Türk Hava Yolları özel salonunda ağırlanan çocuklara özel spor kıyafetleri hediye edildi.

Mardin, Kars, Trabzon, Adana, İzmir, İstanbul ve Ankara’dan gelen 29 özel çocuk ile hazırlanan tur kapsamında ilk olarak Anıtkabir ziyaret edildi.

Gazi Meclis’i ve TBMM’yi de ziyaret eden çocuklara burada meclis genel kurulu ve çevresi hakkında bilgiler verildi.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi ziyaretinde devlet büyüklerinin ağırlandığı binanın yanı sıra Millet Kütüphanesi de ziyaret edildi.

Gençlerbirliği spor tesisi ziyaretinde ise Gençlerbirliği sporcuları ile buluşturulan Özel sporcularımız, sporcular ile birlikte maç yaptı, Özel Sporcularımıza hediye toplar takdim edildi.

Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu Başkanı Birol Aydın gerçekleştirilen program ile ilgili “29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kapsamında Türkiye’nin 7 farklı bölgesinden uçağa hiç binmemiş Dünyanın en güzel en Özel Sporcularını Ankara’da ağırlamaktan büyük mutluluk duyuyorum. Küçük bir ekiple başladığımız şimdi ise kocaman bir ekiple ve gönüllü ordusu ile devam ettiğimiz bu yolda çocuklarımızın hayallerini gerçekleştirmek ve onların yüzlerinde tebessüm oluşturmak gayesindeyiz. Gerçekleştirdiğimiz program ile birlikte Cumhuriyet Bayramımızı Özel çocuklarımız ile birlikte kutladık. Programda emeği geçen başta Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu çalışanlarına, THY Spor Kulübüne, THY Ankara yetkilileri Melih Torlak’a, D. Özlem Göçer’e, N. Pelin Baştan’a, Ankara Valiliğine, Cumhurbaşkanlığı ekibine, TBMM genel sekreterliğine, Gençlerbirliği’ne ve Anıtkabir yetkililerimize teşekkür ediyorum.” dedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu