Genel

1.BÖLGE ATLETİZM ŞAMPİYONASI BAŞLADI.

1.Bölge Atletizm Şampiyonası  Antalya’da başladı.Ege,Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinden 66 spor kulübü ve 350 sporcu ve antrenörün katılımıyla başlayan  şampiyonaya down sendorum , otizm ve mental spocularımız katılmaktadır.

Şampiyonanın açılış törenine başkan vekilimiz Saadettin Akçi, Ziçev Genel Başkanı Ülay Karakoç ve yönetim kurulu üyeleri,Yönetim kurulu üyelerimiz Nadire Tomris Miser ve Mestan Koca ayrıca Fenerbahçe kongre üyesi Tugrul Burak Koçulu Katılmışlardır.

2

 

 

3

Şampiyonamıza Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Dr.Sema Ramazanoğlu ve AK Parti Milletvekili Nüket Hotar birer telgraf göndererek şampiyonanın başarılı geçmesi dileklerini iletmişlerdir.

4

 

Başkan Vekilimiz Saadettin Akçi açılış konuşmasını yaparak özetle şunları söylemiştir.

“Öncelikle buraya gelen 66 spor külübünün sporcularını , antrenörlerini ve ailelerini saygıyla sevgiyle selamlıyorum.Federasyon Başkanımız Birol Aydın Ankara’daki yoğun toplantılarından dolayı buraya gelememişlerdir.Onun da sevgilerini ve selamlarını iletiyorum.

Tanıtım filminde de izlediğiniz üzere bayrağı devraldığımız günden bu yana çocuklarımıza daha iyi daha güzel ne yapabiliriz diye sizlerin de katkısıyla hep beraber uğraşıyoruz.Varlık sebebibiz olan özel sporcularımızı en iyi şartlarda spor yaptırmak bizim temel amacımızdır.Bunu siz değerli antrenörlerimizle beraber yapıyoruz.Eğer bir başarı varsa arkadaşlar bu sizlerin başarısıdır. Çünkü buraya Karstan , İzmirden , Bingölden , Diyarbakırdan büyük fedakarlıklarla müsabakalara bu özel yavrularımızı getirmektesiniz.

1

 

Arkadaşlar burada bulunan tüm arkadaşlarımız gönüllü olarak çalışmaktadırlar.Sizlerin rahat edebilmeniz için 24 saat çalışmaktadırlar.Buna rağmen bir eksiğimiz olursa şimdiden affınıza sığınıyoruz.

Bu duygularla şampiyonaya katılan tüm sporculara başarılar diliyor sayılarımı sunuyorum.”demiştir.

Şampiyonaya 2 otizmli çocuğa sahip olan İlknur Tercan bir konuşma yaparak duygu ve düşüncelerini dile getirmiştir.

5

 

Konuşmalardan sonra Fenerbahçe Spor Kulübü Kongre üyesi Tugrul Burak Koçulu Federasyonumuza bir plaket sunmuşlardır.Federasyon Başkan Vekilimiz Saadettin Akçi’de çocuklarımızın yaptığı Fenerbahçe tablosunu kendisine vermiştir.

6

 

8

 

 

Açılış töreninin sonunda TRT sanatçısı Özgür Eren Türk halk müziği ezgilerinden oluşan bir konser vererek sporcularımızı doyasıya eğlenmenlerini sağlamıştır.

9

 

 

11

 

12

 

7


İlgili Makaleler

Başa dön tuşu