Genel

Otizmli Milli Sporcularımızdan VIRTUS Avrupa Yaz Oyunlarında 5 Madalya !

Polonya’nın Krakow Şehrinde bugün başlayan” Virtüs Avrupa Yaz Oyunlarında “ Ülkemizi temsil eden Özel Sporcular Yüzme Milli Takımımız, 3 Gümüş ve 2 Bronz Madalya olmak üzere toplamda 5 madalya kazandılar.
Türkiye’nin Para Yüzme ve Para Masa Tenisi branşlarında katıldığı , Avrupa Yaz Oyunlarında Ülkemizi, Federasyon Başkanı ve VİRTÜS Avrupa- Dünya Yönetim Kurulu Üyesi Birol Aydın, Kafile Başkanı Sadettin Akçi, Yüzme branşında Sporcular Ali Şiroğlu, Ahmet Mintaz, Doruk Davran, Mert Aslan, Hikmet Cem Sezgin, Veysi Turan, Seçil Açıkgöz ve Deniz Şevin Şentuna, Para Masa Tenisi branşında ise, Ebru Acer, Lara Samsunlu, Sümeyra Türk ve Utku Caberoğlu ile, İdareciler , Teknik Kurul Üyeleri ve Antrenörler temsil ediyor.
Para Yüzme branşı ile başlayan Yaz Oyunlarda ilk gün müsabaka sonuçları şöyle;
Mert Aslan: Erkekler 200 Metre Sırtüstü 2,27,79’luk derecesi ile Gümüş Madalya,
Deniz Şevin Şentuna: Kadınlar 200 Metre Sırtüstü 3,13,98’lik derecesi ile Gümüş Madalya,
Hikmet Cem Sezgin: Erkekler 800 Metre Serbest 9,34,90’lIk derecesi ile Bronz Madalya,
Seçil Açıkgöz: Kadınlar 50 Metre Kelebek 33,00’lık derecesi ile Bronz Madalya kazanırken,
Özel Sporcular Erkekler Karışık Bayrak Milli Takımımız Oyunlar tarihinde bir ilki başararak, Takım halinde ilk Gümüş Madalya’nın sahibi oldular.
Erkekler Karışık Bayrak’da Mert Aslan, Veysi Turan, Doruk Davran, Ahmet Mintaz’dan oluşan Türk Milli Takımı , 2.04,04’lük dereceleri ile Gümüş Madalyanın sahibi oldular.
18 Temmuz 2022 Pazartesi günü Para Yüzme ile başlayan Oyunlar, 23 Temmuz Cumartesi günü yapılacak olan müsabakalar ve Kapanış Töreni ile sona erecek.
Federasyon Başkanı Birol Aydın,” Özel Sporcularımızın Yükselişi Devam Ediyor.
Milli Sporcuları göstermiş oldukları başarıdan dolayı kutlayan Başkan Birol Aydın, VİRTÜS Avrupa ve DünyaYönetim Kurulu Üyesi olarak bizde Oyunları yerinde takip ediyoruz, artık hem sahada , hemde masada varız. Para Yüzme Milli Takımımız ile hedefimiz olan 2024 Paris Paralimpik Oyunlarına emin adımlar ile ilerliyoruz, inşallah bu azim ve istek ile daha çok çalışıp, hedefimize ulaşmak istiyoruz. Özel Sporcularımız Türkiye’nin Parlayan Yıldızı olurken, Avrupa ve Dünya’nın ise Yükselen Yıldızı olmaya devam ediyorlar. Şükürler olsun ki artık her katıldığımız Şampiyonadan madalyalar ile dönüyoruz. İmkan verilince, doğru planlama ve doğru çalışma ile aşılamayacak engel yoktur. Avrupa Yaz Oyunların ilk gününde madalya kazanan Özel Sporcularımızı, Teknik Kurul Üyelerimizi, Antrenörlerimizi ve idarecilerimizi ayrı ayrı tebrik ediyorum. Madalya alan otizmli özel sporcularımız bizlerin gururu olmaya devam ediyorlar.
Hiç Kuşkusuz ki bu başarıların ve alınan madalyaların arkasında çok çalışmak, özel sporcular ailemizin duaları, maddi ve manevi destekler var.
Özel Sporcularımıza inanan ve her zaman yanımızda olan, Başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na, TMPK –TESYEV Başkanı Sayın Yavuz Kocaömer’e, Sponsorlarımız ve destekçilerimiz, Gençlik ve Spor Bakanlığımıza, Spor Toto’ya, Türk Hava Yolları’na, Türk Telekom’a, Ziraat Katılım’a, Alagöz Holding’e, her zaman sesimiz olan siz değerli medya mensuplarına ayrı ayrı teşekkür ediyor, Camiamız adına Şükranlarımı sunuyorum ’dedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu