Genel

BİROL AYDIN VİRTÜS DÜNYA YÖNETİMİNDE!

VİRTÜS Avrupa Yönetim Kurulunun 25 Eylül 2020 tarihinde Video Konferans yöntemi ile yapmış olduğu toplantıda , VİRTÜS Avrupa Yönetimini temsilen VİRTÜS Dünya Yönetimine Adaylar için seçim yapıldı. Yapılan seçim sonucunda TÖSSFED Başkanı Birol Aydın VİRTÜS Dünya Yönetim Kuruluna aday gösterildi. 10 Ekim 2020 tarihinde VİRTÜS Dünya Yönetiminde yapılan seçimde Dünya Yönetimine aday gösterilen Başkan Birol Aydın VİRTÜS Dünya Yönetim Kuruluna dört yıllığına seçildi.

BAŞKAN BİROL AYDIN BU BAŞARI TÜM TÜRKİYE’NİN.

VİRTÜS Dünya Yönetimine Seçilen Başkan Birol Aydın yaptığı açıklamada;” VİRTÜS Dünya Yönetim Kuruluna Seçildiğim için çok mutluyum, çok gururluyum. 2012 Kasım ayından bu yana ben ve yönetim kurul arkadaşlarım gönüllü bir kurullar ordusu ile gece gündüz demeden özel Sporcularımız için çalıştık Ülkemiz ev sahipliğinde yaptığımız Avrupa ve Dünya Şampiyonaları tüm katılımcı Ülkeler ile VİRTÜS Avrupa ve Dünya Başkan ve Yönetimlerinden tam puan aldı Sporcu bir Cumhurbaşkanımız olmasının faydasını görüyoruz Gençlik ve Spor Bakanlığımızın son 15 yılda Türk Sporuna yapmış olduğu yatırımlar, kazandırmış olduğu spor tesisleri tüm Dünyanın takdirini toplamış , Avrupa ve Dünya Federasyonları Ülkemize spor organizasyonu vermek için adeta yarışa girmişlerdir.

Türkiye olarak Dünya’nın en büyük spor organizasyonlarından biri olan “ 2024 Trisome Games “e Antalya’da ev sahipliği yapacağız. 2024 Trisome Oyunlarına yüze yakın ülkeden 8 branşta 1300’e yakın Down sendromlu özel sporcu katılım gösterecek.

Türk Sporuna desteklerinden dolayı Başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ve Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na , Özel Sporcular Ailemize , yazılı ve görsel medyaya ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyorum ’dedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu