Genel

Down Sendromlular Futsal “Türkiye Kupası” Sona Erdi ❗

Federasyonumuz tarafından düzenlenen 28 Kasım Pazartesi günü başlayan, Şehit Polis Recep Topaloğlu Spor Salonu’nda gerçekleştirilen  “Down Sendromlular Futsal Türkiye Kupası” bugün yapılan final müsabakaları ve kupa töreni ile sona erdi.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde, Şehit Polis Recep Topaloğlu Spor Salonu’nda gerçekleştirilen organizasyona, Kocaeli’nin yanı sıra Ankara, Bursa, Malatya, İstanbul ve Kayseri’den 6 kulüp katıldı.

Kocaeli’de ilki gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını vurgulayan Federasyon Başkanı Birol Aydın, kulüp sayıları ve futsal takımlarının artmasıyla daha güçlü bir milli takım oluşturulacağını kaydetti.

Şampiyonada 2021 Avrupa Futsal Şampiyonası’nda birinci olan ve dünya üçüncülüğü elde eden sporcular bulunduğuna işaret eden Aydın, “Onlar sporda engelleri tanımadılar, Avrupa’da ülkemizi başarıyla temsil edip şampiyon oldular ve Peru’da ilk kez katıldıkları şampiyonada dünya üçüncüsü olarak ülkemizi başarıyla temsil ettiler.

Ev Sahipliği için Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’a teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

İlk 3 Belli Oldu !

Organizasyonda, İstanbul Bağcılar Engelliler Gençlik ve Spor Kulübü birinci, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kağıtspor Kulübü ikinci, Bursa Hacı Mehmet Zorlu Özel Sporcular Spor Kulübü üçüncü oldu.

Dereceye giren takımlara kupa ve madalyaları, Kocaeli Vali Yardımcısı Ali Ada, Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu Başkanı Birol Aydın, Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu Asbaşkanı Ensar Kurt, Kocaeli Gençlik ve Spor Müdürü Gökhan Yavaşer, Büyükşehir Belediyesi Gençlik Hizmetleri ve Spor Dairesi Başkanı Şemsettin Yıldırım tarafından verildi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu