Genel

Atletizm Türkiye Şampiyonası 1️⃣. Gün | 04 Aralık 2022 – ŞAMPİYONA AÇILIŞI

Başkan Birol Aydın’ın katılımlarıyla gerçekleştirilen Atletizm Türkiye Şampiyona Açılışı, Özel Sporcular ve katılım sağlayan misafirler tarafından coşku ile karşılandı.

04 Aralık 2022 tarihinde Antalya-Grand Park Lara otelde yapılan Atletizm Türkiye Şampiyona açılışına Federasyon Başkanı Birol Aydın’ın beraberinde Federasyon Başkan Vekilimiz Sadettin Akçi, Asbaşkan Ensar Kurt, Asbaşkan Efkan Korkmaz, Asbaşkan Osman Akdemir, Yönetim Kurulu Üyesi Resul Aygün, Disiplin Kurulu Başkan Vekili Onur Sağlam, Genel Sekreter Safiye Tokdemir, Azerbaycan Temsilcisi Elnur Memmedli, Kırgızistan Temsilcisi, Özbekistan Temsilcisi, Kazakistan Temsilcisi, Kulüp Başkanlarımız, Antrenörlerimiz, Özel Sporcularımız, Teknik ve Organizasyon Kurulu Üyelerimiz, Ailelerimiz ve Yazılı-Görsel Basın katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan Şampiyona açılışı; Koca Yürekli, Engellilerin Abisi Yavuz Kocaömer’i yad ederek devam etti. Özel Sporcularımız ve tüm katılımcılar ile birlikte duygu dolu anlar yaşandı. Özel Sporcularımızın Büyük Ses getiren başarıları ekranlara yansıtıldı. Açılış için Federasyon Başkanı Birol Aydın yaptığı konuşma da Özel Sporcuları ve Ailelerini tek tek selamladı, bütün sporcuları başarılarından dolayı bir kez daha tebrik etti.

Gerçekleştirilen etkinlik, özel sporculara yönelik hazırlanmış olan eğlence ile devam etti. Özel Sporcular, Oğuz Görceğiz eşliğinde dans etti, Özel Sporcular ile birlikte keyifli anlar yaşandı.

Özel sporcularımız ile bir araya gelen ve bu birliktelikten çok memnun olduğunu dile getiren Başkan Birol Aydın; hayallerinin gerçek olduğuna ve her özel çocuğun yapabileceği bir spor dalı olduğuna vurgu yaparak, spora kazandırılan her çocuk ile engelleri aşmaya devam edeceklerini belirtti. Devamlı büyüyen kocaman bir aile olduklarını söyledi. Yürüdükleri bu anlamlı yolda, kendisine ve ekibine eşlik eden tüm yol arkadaşlarına teşekkürlerini iletti.

Atletizm Türkiye Şampiyonası açılışı Yurt dışından gelen temsilcilerin hediye takdimleri devam edip, toplu fotoğraf çekimi sona erdi.

Özel Sporcular Atletizm Türkiye Şampiyonası yarın (05 Aralık 2022), Zeytinköy Atletizm Sahasında yapılacak müsabakalarla başlayacaktır.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu