Genel

Özel Sporcular Down Masa Tenisi Milli Takımı Dünya Şampiyonu Oldu.

Özel Sporcular Down Masa Tenisi Milli Takımı Dünya Şampiyonu Oldu.

SU-DS ve TÖSSFED’in 2022 yılı faaliyet programında yer alan, Özel Sporcular Down Atletizm ve Masa Tenisi Dünya Şampiyonası Çekya’nın Nymburk Şehrinde başladı.
Şampiyonanın ilk gününde mücadele eden Türk Milli Takım sporcularımız, 4 Altın, 4 Gümüş ve 6 Bronz Madalya ile toplamda 14 madalya kazandılar.
Özel Sporcular Down Kadın Masa Tenisi Milli Takımı Dünya Şampiyonu oldu.
SU-DS Özel Sporcular Down Masa Tenisi Dünya Şampiyonasında tarihi bir başarı yakalayan, Benay Balcı ve Merve Peker’den oluşan Özel Sporcular Down Masa Tenisi Milli Takımımız , Finalde İtalya’yı 3-1 yenerek Dünya Şampiyonu oldular. Milli Takım bu sonuçla tarihinde bir ilki başarmış oldular.
Özel Sporcular Down Erkek Milli Takımından İki Bronz Madalya geldi.
SU-DS Masa Tenisi Dünya Şampiyonasında mücadele eden, Erman Çetiner ve Salihcan Öztankal’dan oluşan milli takımız ise , Arjantin’i 3-1 yenerek Dünya Üçüncüsü olarak Ülkemize Bronz Madalya kazandırdılar.
Down Erkek Milli Takımız daha sonra Erkekler Open müsabakalarında ise Meksikayı 3-1 yenerek Dünya Üçüncüsü oldu ve Ülkemize İkinci Bronz Madalya’yı kazandırmış oldular.
Dünya Şampiyonasının ilk gününde , Down Masa Tenisi Milli Takımlarımız Dünya Şampiyonasında 1 altın, 2 bronz madalya kazandı.
Özel Sporcular Down Atletizm Milli Takımından 3 Altın, 4 Gümüş ve 4 Bronz olmak üzere 11 Madalya!
SU-DS Özel Sporcular Down Atletizm Dünya Şampiyonasında tarihi bir başarı yakalayan Emirhan Akçakoca, Triatlon da Altın Madalya, 800 Metre koşuda Altın Madalya ve 1500 metrede Bronz Madalya kazanarak günü 3 madalya ile tamamladı.
• Dilara Çevik Cirit Atmada Altın madalya, 800 Metrede ise Gümüş madalya,
• Ali Topaloğlu 800 Metrede Gümüş Madalya,
• Münevvere Yılmaz 800 Metre Gümüş Madalya, 1500 m yürüyüşte Gümüş madalya,
• Ramazan Ünlü, Cirit Atma Gümüş, 1500 metre yürüyüşte ise Bronz Madalya,
• Kardelen Demir, 1500 metre Yürüyüşte Bronz Madalya kazandı.
Down Atletizm Dünya Şampiyonasının ilk gününde , Down Atletizm Milli Takımlarımız 3 altın, 4 Gümüş ve 4 bronz madalya kazandı.
SU-DS Down Atletizm ve Masa Tenisi Milli Takımlarımız , İlk gün 4 altın, 4 gümüş ve 6 bronz madalya olmak üzere toplamda 14 madalya ile tarihi bir başarı elde ettiler.
Başkan Birol Aydın, Dünya Şampiyonasına Çok İyi Bir Başlangıç Yaptık!
Dünya Şampiyonasında alınan madalyalar sonrası bir açıklama yapan Federasyon Başkanı Birol Aydın, SU-DS Özel Sporcular Down Atletizm ve Masa Tenisi Dünya Şampiyonasında Ülkemizi temsil eden Özel Sporcularımız Rekor madalyalar kazanarak başlangıç yaptılar.
Özel Sporcular Spor Federasyonu olarak Milletimize yeni başarılar ve madalyalar kazandıracağız. Hedefimiz 2021 Madalya rekorumuzu geride bırakarak , yeni rekorlar kırmaktır. Bizlere her zaman destek olan Başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan’a, Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na, TMPK Başkanı Sayın Yavuz Kocaömer’e, Sponsorlarımız, Spototo, Türk Havayolları, Türk Telekom, Ziraat Katılım, Alagöz Holding, Tesyev, Türkiye Milli Paralimpik Komite’ye ve maddi – manevi tüm destekçilerimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum’’ dedi.
SU-DS Atletizm ve Masa Tenisi Dünya Şampiyonası müsabakaları 26 Haziran 2022 Pazar Günü sona erecektir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu