Genel

ÖZEL SPORCULAR BÜYÜK BULUŞMA GECESİNDE

Engellerin sporlarla aşılabildiğinin gösterilmesi ve engelli sporcuların teşvik edilmesi amacıyla dört spor federasyonu tek yürek oldu.

Gençlik ve Spor Bakanımız Dr.Osman Aşkın Bak’ında katılımları ile gerçekleşen geceye Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu, Bedensel Engelliler Spor Federasyonu, İşitme Engelliler Spor Federasyonu ve Görme Engelliler Spor Federasyonu’nun katılımıyla düzenlenen “Limitsiz Spor Büyük Buluşma” gecesi “Herkes Spor Yapabilir” temasıyla gerçekleşti.

AMACIMIZ DAHA FAZLA ÖZEL BİREYE ULAŞMAK SPOR YAPTIRMAK

Federasyon Başkanımız Birol Aydın Büyük Buluşma gecesinde yaptığı konuşmasında “2012 yılında 90 olan kulüp sayısının şuan 520 olduğunu, 150 atletizm sporcusunun bin 800 kişiye ulaştığını dile getirerek, toplamda ise 7 bin olan sporcu sayısının 21 binlere çıktığını vurguladı. Aydın, “Önemli olan spor yapamayan daha fazla Özel Bireyimize ulaşmak ve onlara spor yaptırmak. İnanıyoruz ki her engellinin yapabileceği bir spor vardır o yüzden herkes spor yapabilir” dedi.

FEDERASYONLARIMIZA DESTEKLERİMİZ SÜRECEK

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak ise yaptığı konuşmasında ; Son yıllarda Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayip Erdoğan’nın da destekleri ile Engelli kardeşlerimizin spor sahalarında başarılı olmasına daha çok tanık olmaktayız, 2018 yılı itibari ile bizlerde bakanlık olarak Engelli Federasyonlarımızın bütçesini artırarak daha çok özel bireyimize ulaşmak için elimizden geleni yapacağız dört büyük federasyonlarımıza desteklerimiz sürecektir dedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu