Genel

Down Sendromlu Milli Sporcularımızdan Dünya Şampiyonasında Madalya Yağmuru

SU-DS’in (Dünya Down Sendromlular Spor Federasyonu) 2022 yılı faaliyet programında yer alan, Özel Sporcular Down Atletizm ve Masa Tenisi Dünya Şampiyonası Çekya’nın Nymburk Şehrinde devam ediyor.
Dünya Şampiyonasının İkinci gününde , Özel Sporcular Down Atletizm Milli Takımı, 6 Altın, 3 Gümüş ve 3 Bronz olmak üzere 12 Madalya kazandı!
Emirhan AKÇAKOCA; 100 Metrede 14.35’lik derecesi ile Dünya Rekoru kırarak , Dünya Şampiyonu Altın Madalya, 1500 metrede Altın Madalya, Uzun Atlamada Altın Madalya kazanarak günü 3 Altın Madalya ile tamamladı.
Dilara Çevik; 100 Metre Altın Madalya,  Gülle Atma Altın Madalya ve 400 Metrede ise Gümüş madalya,
• Ali Topaloğlu; Gülle Atmada Altın Madalya , 100 Metrede Gümüş Madalya , 1500 metrede Bronz Madalya,
Münevvere Yılmaz; 1500 Metrede Gümüş Madalya, Gülle Atmada Bronz Madalya,
Kardelen Demir, 1500 metrede Bronz Madalya kazandı.
Özel Sporcular Down Kadın Masa Tenisi Milli Takımı Çiftlerde Dünya İkincisi oldu.
Benay Balcı ve Merve Peker’den oluşan Özel Sporcular Down Masa Tenisi Milli Takımımız , Çiftlerde İtalya’ya 3-2 yenilerek Dünya İkincisi oldular.
Özel Sporcular Down Erkek Milli Takımı Dünya Üçüncüsü oldu.
Erman Çetiner ve Salihcan Öztankal’dan oluşan milli takımız ise , Çift Erkekler kategorisi Bronz Madalya müsabakasında İtalya Erkek takımını 3-2 yenerek Dünya Üçüncüsü oldu.
İkinci gün sonunda SU-DS Down Atletizm ve Masa Tenisi Dünya Şampiyonasında Milli Takımlarımız , 10 altın, 8 gümüş ve 10 bronz madalya olmak üzere toplamda 28 madalya ile tarihi bir başarı elde ettiler.
SU-DS Atletizm ve Masa Tenisi Dünya Şampiyonası müsabakaları 26 Haziran 2022 Pazar Günü sona erecektir.7

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu