DuyurularGenel

BAŞKAN BİROL AYDIN’DAN CAMİAMIZA ÖNEMLİ DUYURU

6 Şubat 2023 Pazartesi Saat: 04:17’de Kahramanmaraş Merkezli meydana gelen 7.7 ve Elbistan 7.6 Büyüklüğünde Depremler; Adana, Adıyaman, Elazığ, Malatya, Hatay, Kilis, Gaziantep, Osmaniye, Şanlıurfa, Diyarbakır İllerimizi etkilemiş ve çevre İllerimiz başta olmak üzere tüm Türkiye ve bölge Ülkelerinde hissedilmiştir.

Bilim İnsanları tarafından “Asrın Felaketi” olarak adlandırılan Depremin İlk gününden itibaren; Kulüplerimiz, İl Temsilcilerimiz ve Bölge Temsilcilerimiz ile iletişim halinde olunmuş, deprem bölgesine Gençlik ve Spor Bakanlığımızın Koordinasyonunda Ayni yardımlar yapılmıştır.

Ayrıca; Federasyon Başkanı olarak Şahsım ve Asbaşkanlarım “Deprem Bölgesine” giderek Kulüplerimiz ve özel sporcularımızı bizzat yerinde ziyaret ettik.

Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu olarak; Depremin olduğu ilk günden bugüne kadar yaklaşık 35.000 Parça, “Battaniye, Mont, Termal İçlik, Pamuklu Çorak, Yetişkin – Çocuk/Bere – Eldiven, Küçük-Büyük Boy Soba, Kafa Lambası, Kalem Piller, Kadın hijyen ürünleri, Çocuk Bezi, Çocuk Maması, Çocuk-Yetişkin-Kadın-Erkek Giyecek Ürünleri, Islak Mendil, Yüzlerce Çeşit Gıda, Hijyen Malzemeleri ve benzeri yardımlar bizzat tarafımızca yapılmış, yapılmaya devam edilmektedir.

Deprem bölgesinde bulunan, ancak Deprem nedeni ile Başka İllere göç etmek zorunda kalan Kulüplerimize ve özel Sporcularımız ile yakından ilgilenilmekteyiz. “Evim Evindir” düşüncesi ile ücretsiz evler tahsis edilmiş olup; Yurt, Sosyal Tesis, Kiralık Ev arayan Kulüplerimize ve Özel Sporcular Ailemize destek vermeye devam etmekteyiz.

TÖSSFED olarak 11 İlimiz ve İlçeleri ile olan İletişimimizi sürdürmekteyiz. 81 İl Temsilcilerimiz ve Kulüplerimiz El ele vererek bu yaraları birlikte saracağız. Yeniden Özel Sporcularımızın , fair play ruhu içerisinde yarışacağı Türkiye Şampiyonalarında buluşup, geleceğin Şampiyonlarının başarılarını birlikte izleyeceğiz.

Deprem Bölgesini yakından takip etmeye devam ederek, her zaman olduğu gibi tüm Özel Sporcular Ailemizin yanında olmaya devam edeceğiz.

Birol AYDIN
Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu Başkanı

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu